footsal
13 بهمن 1401 - 21:51

لزوم توجه ویژه به جامعه ایثارگری استان های محروم

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی گفت: به جامعه ایثارگری استان های محروم از جمله خراسان جنوبی توجه ویژه تری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد قناعت امروز پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی با نخبگان، سرآمدان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، کارآفرینان، معتمدین معین و هیأت‌های اندیشه‌ورز جامعه ایثارگری خراسان جنوبی اظهار کرد: ایثار و ایثارگری هنوز تمام نشده هرچند جهاد در عرصه دفاع و جنگ نظامی پایان یافته است و جامعه ایثارگران همچنان در مدار انقلاب هستند و در شرایط کنونی هم ایثارگری می‌کنند و باید فاصله ایثارگری و خدمتی که ما به آنان می‌دهیم کم شود.


وی درخواست کرد منابع اختصاصی برای کارآفرینان شاهد و ایثارگری در نظر گرفته شود که اگر به هر دلیلی نتوانستند از سرفصل‌های بودجه‌ای استفاده کنند از این منابع بهره‌مند شوند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به قول‌هایی که در سفرهای معاونین رئیس جمهور به استان‌های داده می‌شود، پیشنهاد کرد: تخصیص اعتبارات برای کارآفرینان شاهد و ایثارگر استان‌های کم‌برخوردار ویژه‌تر دیده شود.

شایان ذکراست که در این نشست تعدادی از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر نظرات خود را بیان کردند و علاوه بر ذکر درخواست‌های خود در خصوص تغییر و یا تنقیح قوانین مرتبط با ایثارگران، راهکارهایی در جهت تسریع در پیشرفت علمی و اقتصادی کشور پیشنهاد دادند

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015841