footsal
13 بهمن 1401 - 23:45

غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا در اسلامشهر

بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر ،مزارشهدای شهرستان اسلامشهر عطر افشانی و گلباران شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسلامشهر، در دومین روز از دهه مبارک فجر عصر امروز با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولان شهرستان اسلامشهر و خانواده های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم، مزار مطهر شهدای این شهرستان در آستان مقدس امامزاده عقیل(ع) غبار روبی، عطرافشانی و گلباران شد.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری امام جمعه شهرستان اسلامشهر، در آیین گلباران مزار شهدای شهرستان اسلامشهر، اظهار کرد: عزت، شرف و قدرت امروز کشور را در پرتو رشادت، شهامت، ایثارگری ایثارگران و شهیدان دفاع مقدس بدست آورده ایم، راه عزت را شهدای عزیز به ما یاد داده اند، این راه پرافتخار است.

امام جمعه اسلامشهر، افزود: راه شهدا، مسیر سعادت و خوشبختی و عزت و مسیر تشابه به اولیاء خداوند و ائمه هدی است، همه اولیاء و صالحین جزء در راه خدا شهید شدند.
وی بیان کرد: به تعبیر بنیاگذار جمهوری اسلامی ایران، ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد، بخاطر اینکه خداوند متعال برای شهدا سفره ای ویژه  پهن کرده و شهدا از مائده آسمانی بهره مند می شوند.

حجت الاسلام برقراری، گفت: خون مطهر شهدای دوران دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و مدافعان امنیت و دیگر شهدای این سرزمین نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیمه کرده است و ما همواره باید قدردان خون این عزیز که الگو و اسوه هستند، باشیم و راه آنها را ادامه دهیم.

سخنران مراسم عطر افشانی مزار شهدای شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: در ایام الله دهه مبارک فجر این خیل عظیم رهروان شهدا در جوار حرم منور امامزاده عقیل (ع) و قبور مطهر شهدا دور هم جمع شده اند تا بار دیگر عهد و پیمان ببندند که با قدرت و با بصیرت ادامه دهنده راه پرخیر و برکت شهدا باشند و در مقابل همه فتنه گران با قدرت و اقتدار ایستادگی کنند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، در حاشیه آیین معنوی غبار روبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهدا، کتاب زندگینامه شهدای دوران انقلاب اسلامی شهرستان اسلامشهر، رونمایی شد و در ادامه حاضرین مزار مطهر شهدا را در گلزار شهدای امامزداه عقیل (ع) را با گلاب ناب شستشو داده و با شاخه های گل، گلباران کرده و با نثار فاتحه یاد و خاطره شهدارا گرامی داشتند.

پایان پیام/۶۷۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016078