footsal
13 بهمن 1401 - 11:40

آب و راه ۲ مسئله اصلی شهرستان قزوین است

قزوین- فرماندار قزوین گفت: در سطح شهرستان قزوین ۲ مسئله اصلی می‌بایست مورد توجه قرار بگیرد که مورد نخست مربوط به موضوع آب آشامیدنی و کشاورزی و دوم مربوط به راه به ویژه راه روستایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس کاظمی فرماندار قزوین با اشاره به مهم‌ترین اقدامات مجموعه مدیریتی شهرستان قزوین در یکسال اخیر اظهار داشت: فرمانداری قزوین در کنار تمامی دستگاه‌های اجرایی در یکسال گذشته در بسیاری از موضوعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره اقدامات زیادی را انجام داده و سعی شده با احصاء و شناسایی مسائل به سمت برون رفت از مشکلات و افزایش آسایش و رفاه مردم این شهرستان برویم.

کاظمی با بیان اینکه مسائل و مشکلات قزوین متنوع است، ادامه داد: در حوزه‌های عمرانی آن چیزی که تلاش شد در سطح شهرستان انجام شود، رعایت عدالت در توزیع منابع و نظارت پیوسته بر پروژه‌ها بود که سعی شد این ۲ شاخصه با تمام توان دنبال شود.

وی افزود: در سطح شهرستان قزوین ۲ مسئله اصلی می‌بایست مورد توجه قرار بگیرد که مورد نخست مربوط به موضوع آب آشامیدنی و کشاورزی و دوم مربوط به راه به ویژه راه روستایی می‌شود که در همین راستا دستگاه‌های مرتبط و فرمانداری قزوین تلاش می‌کنند با همراهی دهیاران، شوراهای روستا، شورای بخش و متولیان امر پاسخ مناسبی به نیازی که در سطح شهرستان در این حوزه‌ها وجود دارد، بدهند.

مشکل آب شرب نزدیک به ۷۰ روستا بطور کامل مرتفع می‌شود

وی گفت: به طور مثال در حوزه آب، دستگاه‌های اجرایی ذیربط با پیگیری فرمانداری در حال اجرای اقدامات مختلف هستند و با راه اندازی مجتمع‌های آبرسانی که توسط دستگاه‌های اجرایی در حال اجراست، مشکل آب شرب نزدیک به ۷۰ روستا بطور کامل مرتفع می‌شود، در حوزه آب کشاورزی هم استخرهای آب کشاورزی که با همراهی و یاری مردم در مناطق مختلف بخش‌های روستایی احداث شده توانسته بخش بزرگی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم را پاسخ و مرتفع سازد.

فرماندار قزوین اضافه کرد: در حوزه‌های دیگر از جمله بخش برق، توسعه شبکه برق، گاز رسانی و انشعابات جدید به ویژه در مناطق روستایی هم که دارای اقلیم سرد هستند اقدامات خوبی صورت گرفته است و امیدواریم این مسیر در ایام پیش رو و سال آینده هم ادامه پیدا کند.

کاظمی اظهار داشت: در بخش صدور اسناد مالکیت در حوزه بازنگری طرح‌های هادی روستایی قدم‌های خوبی برداشته شده است، بسیاری از مطالبات در این حوزه مورد رسیدگی قرار گرفته و بخش قابل توجهی مصوب و بخشی هم در فرآیند تصویب قرار دارد.

وی افزود: در حوزه اقتصادی سهم قابل توجه اشتغال استان که بیش از نیمی از آن را تشکیل می‌دهد، متوجه شهرستان قزوین می‌باشد و تا به امروز بیش از ۸۵ درصد این تکالیف محقق شده است.

فرماندار قزوین ادامه داد: در حوزه مشاغل خانگی تسهیلات مناسبی معادل ۶۹۷ فقره با ۲۹ میلیارد تومان اعتبار صورت گرفته که اقدام قابل توجهی است، البته ظرفیت در سطح شهرستان بسیار بیشتر است که امیدواریم بتوانیم خدمات بیشتری ارائه نمائیم.

کاظمی گفت: در حوزه محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی اقدام بزرگی صورت گرفته است و حدود ۴۳ هزار تن برداشت گندم در سطح شهرستان قزوین داشته‌ایم که بیش‌از تعهدی است که برای شهرستان مشخص شده بود، نکته مهم اینکه علی رغم مشکلاتی که در تأمین آب در شرایط خشکسالی داشته‌ایم، این میزان تولید محقق شده است.

فرماندار قزوین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در حوزه تأمین و توزیع مایحتاج اساسی مردم از جمله گوشت سفید، گوشت قرمز، شکر، برنج و دیگر مایحتاج افزود: در حوزه بازار اقداماتی صورت گرفته که در تأمین و توزیع این اقلام در شهرستان مشکلی نداشته و در ادامه هم مشکلی نخواهد بود.

وی ادامه داد: در موضوع نظارت بازار تلاش شد با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و دستگاه‌های مسئول در ساماندهی بازار و خصوصاً آرد و نان قدم مؤثر برداریم و مجموع نظارت‌هایی که در حوزه تأمین و توزیع صورت گرفته توانسته یک موازنه مناسب در این حوزه ایجاد نماید.

نماینده عالی دولت در شهرستان قزوین اضافه کرد: در حوزه مناسبات اجتماعی و فعالیت‌های فرهنگی، مجموعه فرمانداری با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فوق العاده در استان تلاش کرده اقدامات مناسبی به ویژه در حوزه اشتغال و ازدواج انجام دهد.

دولت سیزدهم به دنبال عملیاتی کردن حکمرانی مردم است

کاظمی با اشاره به اقدامات فرمانداری قزوین در حوزه‌های اجتماعی اظهار داشت: تسهیلات خوبی در حوزه‌های مختلف اجتماعی از سوی دستگاه‌های اجرایی پرداخت شده است اما همچنان در این حوزه با آسیب‌های اجتماعی متعددی مواجه هستیم و به نظر می‌رسد باید مجموعه ظرفیت‌های حاکمیتی و تکالیفی که دستگاه‌های اجرایی در این حوزه دارند با هم افزایی و متمرکز پیش برود.

وی گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر و حاشیه نشینی معضلاتی در حواشی شهرهای شهرستان قزوین وجود دارد که تلاش شده در این بخش از ظرفیت مردمی، دستگاه‌های حاکمیتی و اجرایی برای پاسخ دادن به مطالبات و نیازمندی‌ها و حل و رفع مسائل و مشکلات مردم استفاده شود.

فرماندار قزوین همچنین با اشاره به شعار دولت سیزدهم که حرکت به سمت عملیاتی کردن حکمرانی مردم است، اضافه کرد: آنچه که در ۴۴ سال عمر مبارک انقلاب اسلامی تجربه شده حضور تأثیرگذار و چشم گیر مردم در عرصه‌های مختلف بوده است و در هر صحنه‌ای که مردم پای کار آمدند در آنجا موفقیت‌های متعددی کسب شد، لذا مجموعه مدیریتی شهرستان هم به همین دلیل به دنبال بسترسازی حضور مؤثر مردم در مناسبت‌های مختلف است.

کاظمی اظهار داشت: گروه‌های جهادی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی در خصوص محرومیت زدایی، حاشیه نشینی، طلاق، مواد مخدر و غیره شکل گرفته نشان دهنده نقش مؤثر مجموعه‌های مردمی است، و معتقدیم در تمامی حوزه‌ها حضور مردم را می‌بایست تقویت کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014573