footsal
09 بهمن 1401 - 09:01

دستور وزیر راه و شهرسازی برای امدادرسانی به زلزله زدگان خوی

وزیر راه و شهرسازی طی تماس تلفنی با مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ضمن کسب اطلاع از آخرین وضعیت زلزله خوی ، دستورات لازم را برای امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان صادر کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش ساعتی پس از وقوع زلزله 5.9 ریشتری خوی ، در تماس تلفنی با حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، ضمن جویا شدن از آخرین وضعیت موجود در این استان، دستورات لازم برای بسیج تمامی امکانات به منظور امداد رسانی و کمک به زلزله زدگان را صادر کرد.

فرودگاه خوی عملیاتی شد

 در پی وقوع زلزلهدر خوی، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد بلافاصله فرودگاه خوی عملیاتی و آماده پذیرش پروازها شده است.

این زمین لرزه در ساعت 21:44:44 در طول جغرافیایی 44.90، عرض جغرافیایی 38.59 و عمق زمین‌لرزه 7 کیلومتری و در 6 کیلومتری خوی رخ داده است.

کانون این زلزله در 117 کیلومتری ارومیه و 134 کیلومتری شهر تبریز است.

تمام راه‌های ارتباطی شهرستان خوی باز است

پیمان آرامون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در پی وقوع زمین لرزه 5.9 ریشتری در شهرستان خوی با بررسی‌های فوریِ وضعیتِ محورهای ارتباطی این شهرستان مشخص شد هیچ آسیبی به راه و ابنیه فنی وارد نشده است و مشکلی برای اعزام خودروهای امدادی وجود ندارد.

وی با اشاره به بارش سنگین برف در محورهای ارتباطی شهرستان خوی اضافه کرد: راهداران در محورها مستقر هستند و تعدادی نیروی کمکی نیز از شهرستان های اطراف برای افزایش اکیپ های برفروبی و نمک پاشی در راستای تسهیل تردد جاده ای اعزام شدند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1004098